РЕГЛАМЕНТ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗМАГАНЬ «Чемпіонат з аматорського радіозв’язку на УКХ» 2021 року

  • Четвер, 24 червня 2021
  • 352 разів

Всеукраїнські змагання здійснюються згідно з даним Регламентом та  «Регламентом аматорського радіозв’язку України». Засновником змагань є ГС «Всеукраїнська радіоаматорська ліга», п.3.1 «Статут ГС «Всеукраїнська радіоаматорська ліга».

 

 

1  Цілі та завдання змагань

1.1  Популяризація змагань серед радіоаматорів, залучення молоді.    

1.2  Підвищення операторської майстерності учасників.

1.3  Виявлення сильніших спортсменів і команд ультрахвильовиків.

1.4 Залучення радіоаматорів до створення технічних засобів (трансіверів, антен та інше) для проведення далеких зв’язків на діапазонах УКХ з використанням різних видів проходження радіохвиль.

 

2   Час і місце проведення

2.1    Змагання здійснюються у перші повні вихідні (суботу та неділю) липня, одночасно з “REGION-1 VHF/UHF 3rd Sub-regional contests” – у дату, що рекомендована для проведення національних та регіональних УКХ змагань в Європі. Час проведення: з 14:00 UT (аналог GMT) суботи до 13:59 UT (включно) неділі. У 2021 році змагання відбудуться  3 – 4 липня.

2.2    Учасники повинні бути розташовані тільки на території України, знаходячись в стаціонарних або польових умовах.

 

3 Учасники змагань

3.1 У змаганнях приймають участь команди радіоаматорів (склад команди - 2 або 3 оператори) та оператори індивідуальних АРС.

3.2 Змагання здійснюється в категоріях «Single Op» (один оператор) – SO, та «Multi Op» - (багато операторів) – МО. Для категорії SO «Single Op» - тільки один сигнал в кожний момент часу. Для категорії МО «Multi Op» – по одному сигналу на кожному з діапазонів в кожний момент часу.

3. Категорії учасників:

А - MOMB, (CW, PHONE), «144 МГц» і «432 МГц»;

C - SOMB, (CW, PHONE), «144 МГц» і «432 МГц»:

D - SOSB, (CW, PHONE), «144 МГц»;

E - SOSB, (CW, PHONE), «432 МГц»;

F – SOMB, FM, «144 МГц» і «432 МГц»:

G - SOMB, PHONE, (SSB, FM), «144 МГц» і «432 МГц»;

H - MOMB, (CW, PHONE), до 25 років вкл., «144 МГц» і «432 МГц»;

I - SOMB, (CW, PHONE), до 25 років вкл., «144 МГц» і «432 МГц».

 

4 Умови проведення змагань

4.1 Проведення найбільшої кількості радіозв’язків між учасниками, що знаходяться у межах України, одночасно в діапазонах : «144 МГц» і «432 МГц».

4.2 Види роботи «телеграф» (CW), «телефон» (PHONE – SSB і FM).

4.3 Під час проведення кожного QSO передається контрольний номер, який складається з: RS (RST), порядкового номеру QSO та QRA-локатору,

наприклад: 599001 KN87XX (59005 KO50AA для PHONE).

Нумерація QSOs – окрема на кожному діапазоні. Повторні QSOs на одному діапазоні до результату не зараховуються.

4.4 До заліку приймаються QSOs, проведені з використанням усіх видів проходження, за винятком QSOs крізь активні ретранслятори.

4.5 Часом проведення QSO вважається час на момент його закінчення. Розбіжність часу проведення QSO дозволяється не більше як 3 хвилини.

4.6 Усі робочі місця, антени та апаратура учасників повинні бути розташовані на єдиній площині діаметром не більше 500 метрів.

4.7 Дозволяється використання публічних «мереж повідомлення» і призначення скедів. Забороняється self-spotting.

 

5 Суддівство змагань

5.1 Суддівство змагань забезпечує Головна суддівська колегія (ГСК), склад якої оголошується організатором змагань.

5.2 Суддівство здійснюється на базі комп'ютерної крос-перевірки тільки надісланих вчасно звітів учасниками змагань. Програмним забезпеченням ГСК перевіряється наявність звіту кореспондента, а також відповідність: діапазону, дати та часу (з допуском +/- 3 хвилини), позивних та контрольних номерів, QRA-локаторів.

При не відповідності хоча б одного вищезгаданого параметра - очки за цей зв'язок не зараховують  обом кореспондентам.

5.3  Головна суддівська колегія визначає склад групи моніторингу, яка з ГСК залишає за собою право здійснювати моніторинг з записом на електронні носії. Зафіксовані порушення є підставою для зняття учасника з заліку.

5.4 ГСК має право на підставі статистичного аналізу звітів, приймати рішення про дискваліфікацію учасників під час виявлення, так званих, «груп підтримки» (працюючих на лідера). Дискваліфікації належать як учасник такої групи, так і лідер.

5.5 Забороняється робота з однієї позиції оператора позивним сигналом, відмінним від позивного сигналу команди, або особистого позивного сигналу.

5.6 Забороняється передача обов’язкових параметрів QSO будь якими каналами зв’язку, відмінними від роботи в ефірі на даному діапазоні – позивні сигнали, контрольні номера, час QSO, а також, наприклад: під час роботи на 144 МГц неможна коригувати параметри зв’язків, проведених на 432 МГц, та навпаки.

5.7 Зв’язок з повторно переданим контрольним номером підлягає анулюванню. При наявності в звіті непослідовно переданих номерів (за плинним часом), зв’язки також належать анулюванню. Анулювання подібних зв’язків виконується в звіті даного учасника. Якщо після перевірки звітів ці зв’язки підтверджуються, то вони йдуть в залік його кореспондентам. В разі наявності цих порушень, а також пропущених номерів у сумі більш 5 % від кількості проведених зв’язків, учасник вилучається з заліку і його звіт переводять в «Check Log».

5.8 Заборонено змінювати місце розташування учасника, а також робота з рухомих об’єктів. При виявлені невідповідності місцю розташування АРС і переданому QTH-loc, учасник дискваліфікується.

 

6       Порядок оформлення звітів

6.1 Кожний учасник, незалежно від кількості проведених QSO, надсилає звіт в електронному стандарті EDI.  Звіт є одночасно заявкою на участь у змаганнях.

6.2  Звіти повинні бути надіслані до ГСК не пізніше 8-ми діб після закінчення змагань (першою добою лічення є понеділок після закінчення змагань).

6.3  Звіти, надіслані після вказаного терміну, не розглядаються.

6.4 Електронний звіт повинен складатися з текстових файлів звітів за діапазонами у форматі EDI. Ім’я кожного файлу звіту складається з символів позивного сигналу з розширенням, що позначає діапазон: хххххх.144, хххххх.432. Для кожного учасника обов’язковим є надання ГСК персональних даних: прізвище, ім’я та по-батькові (на українській мові повністю, наприклад: Троцько Іван Олексійович), спортивне звання або спортивний розряд. У разі відсутності звання або розряду, має бути позначка: БР (без розряду). Відповідні графи у форматі EDI мають місце.

6.5 У Додатку 1 до цього “Регламенту...” надана форма звіту в електронному стандарті EDI – титульна частина та саме зразок звіту.

6.6 До ГСК необхідно направити тільки EDI-файли за кожний діапазон з іменами формату: call.band наприклад: ur7d.144, ur7d.432.

6.7 Файли звітів необхідно направляти до суддівського серверу на адресу:                           

                                       http://krs.ho.ua/sud

після проходження реєстрації та/або авторизації на сервері суддівства.

Якщо звіт коректно не приймається сервером, його необхідно направити на одну з адрес e-mail: 

                            Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На звіти, відправлені по e-mail, ГСК надсилає повідомлення про отримання. Якщо учасник не отримав повідомлення, потрібно через 1-2 дні зробити повторну відправку електронного листа зі звітом. Але при самостійному завантаженні звітів на суддівський сервер - не потрібне повторне відправлення по e-mail!

6.8  У разі виявлення ГСК помилок, пов’язаних з формою звіту, а  також неповних  даних у заголовку або самому звіті - звіт повертають учаснику на доопрацювання. Але звіт повинен бути надісланий повторно не пізніше загального терміну відправки (див. п. 6.2).

6.9  ГСК не пізніше трьох місяців після закінчення змагань публікує таблицю результатів, а також оригінали звітів (edi-файли) учасників та UBN-файли кожного учасника на сайті суддівства.

 

7  Нарахування очок

7.1 Очки за QSOs з учасниками змагань зараховуються після комп’ютерної перевірки тільки надісланих учасниками звітів.

7.2 За кожне підтверджене після перевірки QSO нараховуються очки з розрахунку одне очко за 1км відстані до кореспондента по QTH-loc.

7.3 За результат приймається:

- під час роботи на одному діапазоні – сума очок за QSOs;

- в багато діапазонному заліку – сума очок, набраних на діапазонах «144 МГц» і «432 МГц», з використанням адаптивних коефіцієнтів (для діапазону «432 МГц») окремо для груп МО і SО, отриманих шляхом ділення кращого результату на діапазоні 144 МГц на кращий результат на діапазоні «432 МГц».

7.4 Першість визначається в усіх категоріях учасників за найбільшою кількістю очок.

8  Порядок визначення переможців

8.1  Підсумки змагань підводять в кожній категорії п.3.3 за умови не менш 6 учасників в кожній з них. Для категорії Н та I, за наявністю менш 6 учасників, ГСК має право приймати рішення про нагородження переможців.

8.2 Переможці у категоріях А, С, Н та І нагороджуються медалями та дипломами відповідних ступенів.

8.3 Учасники змагань, що зайняли перші три місця в інших підгрупах, нагороджуються дипломами відповідних ступенів.

8.4  Підводяться підсумки серед клубів. Належність учасника до клубу визначається по відповідному запису у звіті.

8.5 Результати серед областей України визначають за сумою очок, набраних кращою десяткою учасників з кожної області.

8.6  Серед юних учасників (до 25 років вкл.) проводять окремий залік. Для учасників цієї категорії у звіті повинен бути проставленим рік народження після П.І.Б. кожного учасника.

8.7  Спонсори можуть встановлювати свої призи для будь якої з категорій.   

8.8 Техніки і спонсори команд (відзначені в звітах), що посіли перші три місця у кожній категорії, нагороджуються дипломами.

8.9 У 2021 році спонсором змагань є підприємство ТОВ «Ріг Експерт Україна», м. Київ, яке надало наступні призи:

1) Антенний аналізатор «Ріг Експерт AA-650 ZOOM» - розіграш  лотереї серед перших 15 команд категорії А – MOMB, за підсумками змагань;

2) Антенний аналізатор «Ріг Експерт Stick Pro» - розіграш  лотереї серед перших 15 учасників категорії В – SOMB, за підсумками змагань;

3) Пам’ятні дошки «За прагнення до перемоги!» в категоріях A – SOMB; B – MOMB; F - SOMB, FM; G - SOMB, PHONE, (SSB, FM); H - MOMB, (CW, PHONE), до 25 років вкл.; I - SOMB, (CW, PHONE), до 25 років вкл.

 

9  Безпека під час проведення змагань

9.1 Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, від 18 грудня 1998 року №2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» відповідальність за виконання вимог безпеки під час проведення чемпіонату покладається на кожного спортсмена (або начальника колективної радіостанції) які беруть на себе відповідальність за виконання Регламенту аматорського радіозв'язку України, а також вимог правил безпеки.

9.2 Невиконання вимог безпеки, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності згідно чинного законодавства України.

 

Склад ГСК 2021р:

Головний суддя                           -   СНК Ігнатов Г.С. (UT1HT);

Заступник головного судді         -  СМК Бобров В.Л. (UT3UV);

Суддя                                           -  СНК Сміян В.І. (UR7QM).

 

 

Додаток 1

Оформлення звітів в електронному вигляді стандарту EDI

(програма розроблена російською мовою)

 

[REG1TEST;1] - Тип файла

TName=Чемпионат UKR2021- Название соревнований

TDate=20210703;20210704 - Даты начала и окончания соревнований

PCall=UR7D - Полный позывной сигнал (включая дроби)

PWWLo=KN18JT - QTH-loc

PExch=

PAdr1=Полонина Руна – Место, с которого велась работа в

PAdr2= соревнованиях

PSect=A - Группа соревнований (прядок заполнения см. ниже)

PBand=144 MHz – Диапазон

PClub=ЗФРС - Название клуба

RName=Довбака Володимир Миколайович; МС; - Ф.И.О.; спорт.зв. оператора-представителя

RCall=UZ5… - Позывной оператора-представителя

RAdr1=а/я 12 - Почтовый адрес оператора-представителя

RAdr2=ZA - Условное обозначение области.

RPoCo=88000 - Почтовый индекс оператора–представителя

RCity=Ужгород - Населенный пункт оператора-представителя

RCoun=УКРАИНА - Страна оператора-представителя

RPhon=(803122)2-89-27 - телефон оператора-представителя

RHBBS=Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - E-mail оператора-представителя

MOpe1=UZ5…;Гаврилов Микола Миколайович;МС; - Позывной; Ф.И.О.; спорт. звание второго оператора;

MOpe2=UT5…;Іванов Іван Іванович;КМС;1958г; -“- третьего оператора,

STXEq=IC-746 - Использованная аппаратура на передачу

SPowe=100 - Выходная мощность

SRXEq=IC-746 + PREAMP 4xBF998 - Приемная аппаратура

SAnte=4x6эл. + 4х9 эл. – Антенны

SAntH=10;1479 - Высота антенны: над землей; над уровнем моря

CQSOs=1;1 - Количество: связей; очков за км.

CQSOP=203 - Количество очков за связи

CWWLs=1 - Количество квадратов QTH-loc

CWWLB=0

 

 

 

 

 

 
Останнє редагування Четвер, 24 червня 2021 16:28