РЕГЛАМЕНТ «ЧEМПІОНАТУ УКРАЇНИ З РАДІОЗВ’ЯЗКУ НА УКХ» 2020 р.

 • Понедельник, 15 Июнь 2020
 • 2680 раз

Чемпіонат України з радіозв’язку на УКХ (надалі по тексту  -  ЧУ) – здійснюється згідно діючим «Правилам змагань з радіоспорту», “ЄСКУ”, «Регламенту аматорського радіозв’язку України»...

 

Чемпіонат України з радіозв’язку на УКХ (надалі по тексту  -  ЧУ) – здійснюється згідно діючим «Правилам змагань з радіоспорту», “ЄСКУ”, «Регламенту аматорського радіозв’язку України», затвердженим рішенням НКРЗ від 21.10.2010, № 475 та даним Регламентом.

 

1  Цілі та завдання ЧУ

 

 1. 1 Популярізація змагань серед радіоаматорів, залучення молоді.
 2. 2 Підвищення операторської майстерності спортсменів.
 3. 3 Виявлення сильніших спортсменів і команд ультрахвильовиків.
 4. 4 Виконання розрядних норм та вимог ЄСКУ.
 5. 5 Залучення найбільшої кількості радіоаматорів до створення технічних засобів (трансіверів, антен і т.і.) для проведення дальніх зв’язків на діапазонах УКХ.
 6. 6 Проведення дальніх зв’язків з використанням різних видів проходження на УКХ.

 

2   Час і місце проведення

 

 1. 1 ЧУ здійснюється у перші повні вихідні (суботу та неділю) липня з 14:00 UT (аналог GMT) суботи до 13:59 UT (включно) неділі. У 2020 році ЧУ відбудеться 4 – 5 липня.
 2. 2 Учасники ЧУ повинні бути розташовані тільки на території України, знаходячись в стаціонарних або польових умовах.

 

 

3   Учасники змагань

 

 1. 1 У ЧУ приймають участь команди радіоаматорів (склад команди - 2 або 3 оператори) та оператори індівідуальних АРС, які мають допуск лікарсько-фізкультурного диспансеру та страховий поліс на період участі у змаганнях,
 2. 2 Змагання здійснюється в категоріях «Single Op» (один оператор) – SO, та «Multi Op» - (багато операторів) – МО. Для категорії SO «Single Op» - тільки один сигнал в кожний момент часу. Для категорії МО «Multi Op» – по одному сигналу на кожному з діапазонів в кожний момент часу.
 3. 3 Категорії учасників:

А - MOMB, (CW, PHONE), «144 МГц» і «432 МГц»;

C - SOMB, (CW, PHONE), «144 МГц» і «432 МГц»:

D - SOSB, (CW, PHONE), «144 МГц»;

E - SOSB, (CW, PHONE), «432 МГц»;

F – SOMB, FM, «144 МГц» і «432 МГц»:

G - SOMB, PHONE, (SSB, FM), «144 МГц» і «432 МГц»;

H - MOMB, (CW, PHONE), до 25 років вкл., «144 МГц» і «432 МГц»;

I - SOMB, (CW, PHONE), до 25 років вкл., «144 МГц» і «432 МГц».

Примітки:  для виконання спортивних нормативів ЄСКУ до заліку приймається результат роботи у діапазонах «144 МГц» і «432 МГц».

 

4  Умови проведення змагань

 

 1. 1 Проведення найбільшої кількості радіозв’язків між учасниками, що знаходяться у межах України, одночасно в діапазонах : «144 МГц» і «432 МГц».
 2. 2 Види роботи «телеграф» (CW), «телефон» (PHONE – SSB і FM).
 3. 3 Під час проведення кожного QSO передається контрольний номер, який складається з: RS (RST), порядкового номеру QSO та QRA-локатору,

наприклад: 599001 KN87XX (59005 KO50AA для PHONE).

Нумерація QSOs – окрема на кожному діапазоні. Повторні QSOs на одному діапазоні до результату не зараховуються.

 1. 4 До заліку приймаються QSOs, проведені з використанням усіх видів проходження, за вийнятком QSOs крізь активні ретранслятори.
 2. 5 Часом проведення QSO вважається час на момент його закінчення. Розбіжність часу проведення QSO дозволяється не більше як 3 хвилини.
 3. 6 Усі робочі місця, антени та апаратура учасників повинні бути розташовані на єдиній площині діаметром не більше 500 метрів.
 4. 7 Дозволяється використання публічних «мереж повідомлення» і призначення скедів. Забороняється self-spotting.

 

5  Суддівство змагань

 

 1. 1 Суддівство змагань забеспечує Головна суддівська колегія (ГСК), склад якої оголошується не пізніше, ніж за мiсяць до початку ЧУ, його організаторами.
 2. 2 Головна суддівська колегія визначає склад группи моніторінга, яка з ГСК залишає за собою право здійснювати моніторинг ЧУ з записом на електронні носії. Зафіксовані порушення є підставою для зняття учасника з заліку.
 3. 3 ГСК має право на підставі статистичного аналізу звітів, приймати рішення про дискваліфікацію учасників під час виявлення, так званих, «груп підтримки» (працюючих на лідера). Дискваліфікації належать як учасник такої групи, так і лідер.
 4. 4 Забороняється робота з однiє позиції оператора позивним сигналом, відмінним від позивного сигналу команди, або особистого позивного сигналу.
 5. 5 Забороняється передача обов’язкових параметрів QSO будь якими каналами зв’язку, відмінними від роботи в ефірі на даному діапазоні – позивні сигнали, контрольні номера, час QSO, а також, наприклад: під час роботи на 144 МГц неможна коригувати параметри зв’язків, проведених на 432 МГц, та навпаки.
 6. 6 Зв’язок з повторно переданим контрольним номером підлягає анулюванню. При наявності в звіті непослідовно переданих номерів (за плинним часом), зв’язки також належать анулюванню. Анулювання подібних зв’язків виконується в звіті даного учасника. Якщо після перевірки звітів ці зв’язки підтверджуються, то вони йдуть в залік його кореспондентам. В разі наявності цих порушень, а також пропущених номерів у сумі більш 5 % від кількості проведених зв’язків, учасник вилучається з заліку і його звіт переводять в «Check Log».
 7. 7 Заборонено змінювати місце розташування учасника, а також робота з рухомих об’єктів. При виявленнi невідповідності місцю розташування АРС і переданому QTH-loc, учасник дискваліфікується.

 

6       Порядок оформлення звітів

 

        6. 1 Кожний учасник, незалежно від кількості проведених QSO, надсилає звіт в електронному вигляді стандарту EDI (окремо за кожен діапазон). Як виключення, допускається виконання та надсилання рукописного звіту на папері.

 1. 2 Звіт є одночасно заявою на участь у змаганнях.

 2. 3 Звіти повинні бути надіслані на адресу ГСК не пізніше 8-ми діб після закінчення ЧУ (першою добою лічення є понеділок після закінчення ЧУ). Дата вiдправки паперового звiту визначається по штемпелю поштового вiдправлення. Термiн очікування поштовых вiдправлень не бiльше ніж два тижні вiд закiнчення змагань.

 3. 4 Звіти, надіслані після вказаного терміну, не розглядаються.

 4. 5 Електронний звіт повинен складатися з текстових файлів звітів за діапазонами у форматі EDI. Ім’я кожного файлу звіту складається з символів позивного сигналу з розширенням, що позначає діапазон: хххххх.144, хххххх.432. Для кожного участника обов’язковим є надання ГСК персональних даних: призвіще, ім’я та по-батькові (на українській мові повністю, наприклад: Троцько Іван Олексійович.), спортивне звання або спортивний розряд. У разі відсутності звання або розряду, має бути позначка: БР (без розряду). Відповідні графи у форматі EDI мають місце.
 5. 6 У Додатку 1 до цього “Регламенту...” надана форма звіту в електронному стандартi EDI – титульна частина та саме звіт про участь у ЧУ.
 6. 7 До ГСК для електронного суддівства необхідно направити тільки EDI-файли за кожний діапазон з іменами формату: call.band наприклад: ur7d.144, ur7d.432.
  1. Звіти необхідно направляти до суддівського роботу по адресу: http://krs.ho.ua/sud

Якщо звіт не приймається роботом, його необхідно направити на

один з адресів e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  або Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 1. 9 У разі виявлення ГСК помилок, пов’язаних з формою звіту, а також неповних  данних у заголовку або самому звіті)  звіт повертають спортсмену на доопрацювання. Термiн прийняття звiту повторно – 5 дiб.
 2. 10 ГСК не пізніше трьох місяців після закінчення ЧУ публікує таблицю результатів, а також оригінали звітів (edi-файли) участників та UBN-файли кожного учасника.

 

7  Нарахування очок

 

 1. 1 Очки за QSOs з учасниками ЧУ зараховуються після комп’ютерної перевірки тiльки надісланих учасниками звiтiв.
 2. 2 За кожне підтверджене після перевірки QSO нараховуються очки з розрахунку одне очко за 1км відстані до кореспондента по QTH-loc.
 3. 3 За результат приймається:

- під час роботи на одному діапазоні – сума очок за QSOs;

- в багатодіапазонному заліку – сума очок, набраних на діапазонах «144 МГц» і «432 МГц», з використанням адаптивних коефіцієнтів (для діапазону «432 МГц») окремо для груп МО і SО, отриманих шляхом ділення кращого результату на діапазоні 144 МГц на кращий результат на діапазоні «432 МГц».

 1. 4 Першість визначається в усіх категоріях учасників за найбільшою кількістю очок.

 

 

 

8  Порядок визначення переможців

 

 1. 1 Підсумки ЧУ підводять в кожній категорії п.3.3 за умови не менш 6 учасників в кожній з них. Для категорії Н і І, за наявністю менш 6 учасників, ГСК має право приймати рішення про нагородження переможців.
 2. 2 Переможцям у категоріях А, С, Н і І присвоюють звання «Чемпіон України з радіозв’язку на УКХ 2020 року». Вони нагороджуються медалями та дипломами відповідних ступінів.
 3. 3 Учасники змагань, що зайняли перші три місця в інших підгрупах, нагороджуються дипломами відповідних ступінів.
 4. 4 Учасники змагань, що виконали норми і вимоги ЄСКУ,

у встановленому порядку оформляють спортивні звання та розряди.

 1. 5 Підводяться підсумки серед клубів. Приналежність учасника до клубу визначається по відповідному запису у звіті.
 2. 6 Результати серед областей України визначають за сумою очок, набраних кращою десяткою учасників з кожної області.
 3. 7 Серед юних учасників (до 25 років вкл.) проводять окремий залік. Для учасників цієї категорії у звіті повинен бути проставленим рiк народження після П.І.Б. кожного учасника.
 4. 8 Спонсори ЧУ можуть встановлювати свої призи для будь якої з категорій учасників.
 5. 9 Техніки і спонсори команд (відзначені в звітах), що посіли перші три місця у кожній категорії, нагороджуються дипломами.
 6. 10 Нагородження переможців чемпіонату виконує ГСК.

 

9  Безпека під час проведення змагань

 

 1. 1 Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, від 18 грудня 1998 року №2025 «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів» відповідальність за виконання вимог безпеки під час проведення чемпіонату покладається на кожного спортсмена (або начальника колективної радіостанції) які беруть на себе відповідальність за виконання Регламенту аматорського радіозв'язку України, а також вимог правил безпеки.
 2. 2 Невиконання вимог безпеки, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності згідно чинного законодавства України.

 

 

 

Склад ГСК ЧУ 2020 р:

 

Головний суддя                    -   СНК Ігнатов Г.С. (UT1HT);

 

Заступник головного судді  -  СМК Бобров В.Л. (UT3UV);

 

Суддя                                     -  СНК Сміян В.І. (UR7QM);

 

Поштова адреса ГСК: А/С 87, м.Кременчук-21, 39621.

 

 

 

Додаток 1

до “Регламенту Чемпіонату України з радіозв’язку на УКВ».

Оформлення звітів в електронному вигляді стандарту EDI

(програма розроблена російською мовою)

 

[REG1TEST;1] - Тип файла

TName=Чемпионат UKR2020- Название соревнований

TDate=20200704;20200705 - Даты начала и окончания соревнований

PCall=UR7D - Полный позывной сигнал (включая дроби)

PWWLo=KN18JT - QTH-loc

PExch=

PAdr1=Полонина Руна – Место, с которого велась работа в

PAdr2= соревнованиях

PSect=A - Группа соревнований (прядок заполнения см. ниже)

PBand=144 MHz – Диапазон

PClub=ЗФРС - Название клуба

RName=Довбака Володимир Миколайович; МС; - Ф.И.О.; спорт.зв. оператора-представителя

RCall=UZ5… - Позывной оператора-представителя

RAdr1=а/я 12 - Почтовый адрес оператора-представителя

RAdr2=ZA - Условное обозначение области.

RPoCo=88000 - Почтовый индекс оператора–представителя

RCity=Ужгород - Населенный пункт оператора-представителя

RCoun=УКРАИНА - Страна оператора-представителя

RPhon=(803122)2-89-27 - телефон оператора-представителя

RHBBS=Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. - E-mail оператора-представителя

MOpe1=UZ5…;Гаврилов Микола Миколайович;МС; - Позывной; Ф.И.О.; спорт. звание второго оператора;

MOpe2=UT5…;Іванов Іван Іванович;КМС;1958г; -“- третьего оператора,

STXEq=IC-746 - Использованная аппаратура на передачу

SPowe=100 - Выходная мощность

SRXEq=IC-746 + PREAMP 4xBF998 - Приемная аппаратура

SAnte=4x6эл. + 4х9 эл. – Антенны

SAntH=10;1479 - Высота антенны: над землей; над уровнем моря

CQSOs=1;1 - Количество: связей; очков за км.

CQSOP=203 - Количество очков за связи

CWWLs=1 - Количество квадратов QTH-loc

CWWLB=0

CExcs=0;0;1

CExcB=0

CDXCs=1 - Количество стран

CDXCB=0

CToSc=203 - Общее количество очков

CODXC=US5WU;KO20DI;203 - Наиболее дальняя связь

 [Remarks; Я(Мы) свидетельствую(ем), что полностью соблюдал(ли) «Регламент

любительской радиосвязи Украины», «Правила» и «Положение о соревнованиях»]

 [QSORecords;1] - Количество записанных связей

180708;0834;US5WU;2;599;001;599;001;;KO20DI;203;;N;N;

 [END;TACLog by OZ2M, version 1,994]

 

     Строка связи записывается в следующем формате:

 дата; время UT; Позывной; Мод; RS/RST-перед; нр. перед; RS/RST-прин нр. прин;

WW-loc; к-во очков за связь; N-новый квадрат WW-loc; N-новая страна.

     Примечание:

     1  Заполнение строк обязательное для всех групп соревнующихся:

 TName=, TDate=, PCall=, PWWLo=, PBand=, PSect=, RName=, RCall=, CWWLs=, CToSc= и строки записи связей.

     2  Cтроки: MOpe1 и MOpe2.- заполняются только для категории A, B, H.

     3  Строка PSect= запись в этой строке делается следующим образом:

           PSect=A - много операторов (варианты: A ,  H ).

           PSect=D - один оператор (варианты: C , D , E, F, G , I).

     Для заявившихся в подгруппе юных спортсменов, а также для всех претендующих на присвоение званий, необходимо также после Ф.И.О. проставить год рождения.
     Например:

          RName=Iванов Іван Iванович.;2р;1997

          MOpe1=UR5...;Сiдоров Владлен Iванович;3р;1987

          MOpe2=UR4...;Петров Володимир Володимирович;б/р;1989

 

 

 

Г.С. Ігнатов, UT1HT

Последние изменения Понедельник, 15 Июнь 2020 10:49
Еще в этой категории: Первый викенд июля 2020 - жара! »